اين مدل دگرجنسگونه مرزها را مي شكند تا اين هفته در هفته مد برتر هند راه برود.

به اشتراک بگذار:

زني از نپال قرار است كه نخستين فرد دگرجنس گونه بشود كه در راهروي شوي مدل هند راه مي رود.

آنجالي لاما نخستين فرد دگرجنس گونه خواهد بود كه در هفته مد لاكمه در مومباي راه مي رود و اميدوار است كه ديگر افراد دگرجنس گونه را تشويق كند كه صحبت كنند.

لاما نخستين مدل دگرجنس گونه است كه از روستايي در نپال آشكارسازي مي كند، او در گفتگو با آژانس خبري فرانسه در مورد مشكلاتي توضيح مي دهد كه در تغيير جنسيت بر آنها غلبه كرد.

اين زن ٣٢ ساله به گفت :”بزرگ شدن در نپال به عنوان يك دگرجنس گونه شديدا مشكل بود. در كشورهاي آسياي جنوبي مردم هنوز آن را نپذيرفتند، آنها جوري رفتار مي كنند كه انگار بيماري است. عموم متفاوت به شما نگاه مي كند و به روش متفاوتي با شما رفتار مي كند.”

او افزود :”يك نفر بايد ايستادگي كند و به آرزوهايشان برسد.”

لاما در يك خانواده مزرعه دار در نوواكوت در كوه هاي نپال زاده شد، او در سال ٢٠٠٩ تغيير جنسيت داد و سپس به مدل علاقه مند شد.

او افزود :”من مي دانستم كه نمي توانم احساس كنم انگار فرد ديگري در جسم فرد ديگري هستم. از اين رو من آماده بودم تا با واژه هاي ظالمانه روبرو شوم كه مردم به سمت من پرتاب مي كنند.”

“بيشتر مردم از جمله برادرانم آماده نبودند تا من را براي كسي كه بودم بپذيرند. من بايد قوي مي ماندم و به خودم باور داشتم. مادر و خواهرانم تنها افرادي بودند كه من را كاملا حمايت كردند.”

پس از نقل مكان به كاتماندو جايي كه او براي تحصيل رفت، لاما يك فعال دگرباش براي جامعه الماس آبي شد.

هفته مد بين ١ و ٥ فوريه برگزار مي شود.

ترجمه تخصصي براي دارما و مارتيا: احسان پارسي

‏‎منبع :

http://www.pinknews.co.uk/2017/01/30/this-trans-model-is-breaking-boundaries-to-walk-at-indias-top-fashion-week-this-week/?utm source=PNFB&utm medium=SocialFB&utm content=FBJM&utm campaign=PNFacebook

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥4
امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

تکنولوژیست و فعال حقوق بشر