میزبانی خانه غرور در المپیک و پارا المپیک 2020 توکیو

به اشتراک بگذار:

المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو خانه غرور دگرباشان جنسی را میزبانی خواهد کرد. خانه غرور توکیو از بیست و هشت سازمان حقوق دگرباشان جنسی در ژاپن و فعالان حقوق دگرباشان جنسی تشکیل خواهد شد.

این خانه غرور برای ارائه فضایی امن به ورزشکاران و طرفداران در طول این دو رویداد ورزشی برتر جهان، برای تبادل اطلاعات و آگاهی در مورد جامعه دگرباشان جنسی طراحی شده است. به گزارش ژاپن تایمز،گون ماتسوناکا، بنیانگذار و رییس گروه حمایتی LGBTI Good Aging Yell، امیدوار است که این رویدادهای بزرگ ورزشی فرصتی ایده آل برای کمک به گسترش آگاهی جامعه دگرباشان جنسی باشد. ماتسوناکا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “ورزش توانایی تغییر آینده را دارد. ما می خواهیم با دنیای ورزش همکاری کنیم تا تنوع را به عنوان چیزی مثبت ارائه دهیم.”

فامینو سوگی یاما، مرد تراجنسی و فعالی حقوق دگرباشان جنسی که پیش از انجام عمل های تطبیق جنسیت، ژاپن را شمشیر زن معرفی کرده بود در یک کنفرانس مطبوعاتی حضور داشت. سوگی یاما در مورد مشكلاتي كه ورزشکاران دگرباش جنسی با آن مواجه هستند و اينكه معمولا بسياری از آنها به دلیل ترس از پیامدهای بالاقوه منفی در گنجه باقی میمانند، صحبت كرد.

سوگی یاما گفت: “من امیدوارم که همه پذیرای فردیت و تفاوت های دیگران باشند و با قدرت ورزش همکاری کنند و به سرعت بیشتری دست یابند.”

محبوبیت روزافزون:
ماتسوناکا می گوید که ایده داشتن فضایی برای شرکت کنندگان دگرباش جنسی در المپیک زمستانی 2010 در ونکوور آغاز شده است. از آن به بعد میزبانی خانه غرور در رویدادهای ورزشی بزرگ تبدیل به یک منظره فزاینده و رایج شده است.

در اوائل سال جاری، خانه غرور در سن پترزبورگ روسیه و در محل برگزاری جام جهانی 2018،علی رغم غیر رسمی بودن این حضور، برگزار شد.

آرم خانه غرور توکیو توسط هنرمند آساو توکولو، طراح آرم رسمی المپیک 2020، طراحی شده است. در حالیکه خانه غرور توکیو، در حال حاضر به طور محلی موقتی برنامه ریزی شده است، برگزارکنندگان امیدوارند که این رویداد، بخش دائمی هرگونه رویداد ورزشی در ژاپن شود.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/2020-tokyo-olympics-and-paralympics-will-host-an-lgbti-pride-house/#gs.gB8dbmc

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

از فعالیت های ما حمایت کنید:

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥11

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر