تل آویو میزبان رقابت های یورو ویژن سال 2019

به اشتراک بگذار:

تل آویو میزبان مسابقه یوروویژن سال آینده خواهد بود. اسراییل سال گذشته، با آهنگ اسباب بازی نتا برنده رقابت های سال 2018 شد.

نتا به هنگام دریافت جایزه به جمعیت گفت اسرائیل “سال آینده در اورشلیم” میزبان یوروویژن خواهد بود. گفته های او به دلایل  مختلفی جنجالی شد. جنجال ها، نه تنها به این دلیل که یورو ویژون فرایند بسیار سختگیرانه ایی در انتخاب شهرهای میزبان را دارد، بلکه به دلیل همزمانی اظهارات او با تصمیم رئیس جمهور آمریکا، دانالد ترامپ مبنی بر جابجایی سفارت ایالات متحده در اسرائیل به اورشلیم بود. نظرات او همچنین با سالگرد زمانی که اورشلیم تحت حکومت اسرائیل قرار گرفت، همزمان شد. بنابراین برای برخی افراد – به ویژه فلسطینی ها – از آن زمان به بعد اورشلیم به عنوان قلمرو اشغال شده است.

رسانه ملی اسرائیل KAN سه شهر را به عنوان نامزد بالقوه به گروه مرجع مسابقه یوروویژن ارائه داد. این گروه تصمیم گرفت که تل آویو بهترین شهر برای میزبانی نسخه 64ام این مسابقه است. تل آویو در این نبرد، اورشلیم و الیات را برای میزبانی این مسابقات شکست داد.

جون اولا سند، سرپرست اجرایی اتحادیه اروپا مسابقه یورو ویژن گفت: “ما تل آویو را به عنوان بهترین محل با بهترین امکانات برای برگزاری بزرگترین رویداد موسیقی زنده دنیا انتخاب کردیم و از برگزاری این مسابقات در یک شهر جدید، هیجان زده هستیم.”

اولا گفت که برگزارکنندگان مشتاقانه منتظر مسابقه سال 2019 به عنوان “یکی از جذاب ترین ها” هستند.

سالانه حدود 200 میلیون نفر در سراسر جهان به تماشای مسابقات یورو ویژن می نشینند. رقابت های سال آینده در EXPO Tel Aviv برگزار می شود.

تل آویو دومین شهر بزرگ اسرائیل با جمعیت حدود 400،000 نفر است. این شهر همچنین به دلیل داشتن یکی از بزرگترین حشن های غرور دگرباشان جنسی در جهان شهرت دارد. اگرچه این اولین باری است که تل آویو، میزبان این رقابت ها خواهد بود، اسرائیل تا به امروز، سه بار میزبان یورو ویژن بوده است. شهر اورشلیم میزبان رقابت های یورو ویژن سال های 1979 و 1999 بوده است.

نگرانی ها در رابطه با مسائل امنیتی:
دگرباشان جنسی درصد زیادی از مخاطبان رقابت های زنده یوروویژن را تشکیل می دهند. تولیدکنندگان سعی کرده اند نگرانی های آنها را درمورد مسائل امنیتی را رفع کنند. حوادث تهدیدآمیز و اعتراضات همجمسگراستیز از قبیل دستگیری ربی برای اقدام و تلاش به قتل در جشن غرور دگرباشان سال 2015 شهر اورشلیم، موجب اخلال در برگزاری جشن های غرور پیشین در تل آویو شده اند.

فرانک دیتر فریلینگ، رئیس گروه مرجع مسابقه یوروویژن، گفت: “ما منتظر دریافت تضمین نخست وزیر اسرائیل در هفته جاری در رابطه با مسائل امنیتی و آزادی حرکت برای شرکت کنندگان هستیم. این تضمین ها، برای برنامه ریزی این رویداد و اطمینان خاطر از امنیت شرکت کنندگان، ضروری هستند.

شصت و چهارمین دوره این مسابقه آواز 14 تا 18 ماه مه سال 2019 برگزار خواهد شد.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/tel-aviv-announced-as-host-city-for-eurovision-2019/#gs.QLQtBWs

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

از فعالیت های ما حمایت کنید:

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥31

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر