حمایت هزاران کانادایی از ممنوعیت “تبدیل درمانی”

به اشتراک بگذار:

هزاران نفر با امضاء یک نامه به دولت، خواستار ممنوعیت تبدیل درمانی در کانادا برای جوانان دگرباشان جنسی شدند. این نامه که تا کنون توسط 4692 نفر امضا شده است، از دولت خواسته است تا با توجه به آسیب هایی که تبدیل درمانی میتواند برای جوانان ایجاد کند، آن را غیرقانونی اعلام کند. این درخواست در حال حاضر دارای امضاهای کافی برای ارائه به دولت است. در همین حال تقاضای مشابهی در Change.org به حدود 53000 امضاء رسیده است.

استفاده از تبدیل درمانی به روی دگرباشان جنسی، به طور گسترده ایی توسط فعالان و متخصصان پزشک محکوم شده است. تبدیل درمانی، به مجموعه ایی از تلاش ها، برای تغییر گرایش جنسی شخص یا هویت جنسیتی از طریق اصلاح رفتار، دارو و مشاوره اطلاق میشود. این روش، بر اساس این ایده که دگرباشان جنسی مبتلا به بیماری روانی هستند، شکل گرفته است. اما، همجنسگرایی در سال 1987 از راهنمای تشخیصی و آماری (DSM) حذف شد.

در این درخواست، تحت حمایت نماینده مجلس استان ساکساتوان غربی، شری برنسون، “استفاده از ” تبدیل درمانی “یا” درمان های ترمیمی” را بسیار مضر توصیف کردخ و توسط انجمن روانشناسی کانادا، سازمان بهداشت جهانی، انجمن روانپزشکی آمریکا ، انجمن پزشکی آمریکا، و دیگران سازمانها، رد شده است.

نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، مدتها است که طرفدار حقوق دگرباشان جنسی است. در ماه نوامبر گذشته، این سیاستمدار به طور رسمی برای “رفتار ناعادلانه” روا شده بر دگرباشان جنسی کانادایی، عذرخواهی کرد.

رد تبدیل درمانی در کشورهای دیگر:
با اقدام علیه تبدیل درمانی در کانادا، از عملکرد استرالیا و ایالت کالیفرنیای آمریکا، پیروی میشود. در ماه سپتامبر، مجلس سنای استرالیا لزوم جلوگیری از استفاده روز افزون از تبدیل درمانی را تصویب کرد. در این تصمیم گیری، ضد رد تبدیل درمانی، از دولت خواسته شد تا آنرا ممنوع کند.

کالیفرنیا از این هم بهتر عمل کرد. مجلس سنای ایالات متحده، تبدیل درمانی را “روشی تقلبی” نامید. این امر موجب شد امکان شکایت قانونی علیه کسانی که از این روش براس کسب درآمد استفاده میکنند، بوجود بیاید. در واقع، تبدیل درمانی به کل ممنوع شده است.

این لایحه در سنای 25-11 به تصویب رسید.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/canada-ban-conversion-therapy-petition/#gs.lFylbTU

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥20

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر