قتل وحشیانه دو تن از دگرباشان جنسی در عراق

به اشتراک بگذار:

به گفته یک سازمان حقوق بشر محلی، دو نفر از دگرباشان جنسی در عراق در دو روز در این هفته کشته شدند. IraQueer در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “به نظر می رسد که هر دو قتل به دلیل حملات همجنسگراستیزانه صورت گرفته است.

حمادی الموتایری روز یکشنبه (7 اکتبر) در منطقه زعفرانیه بغداد کشته شد. یکی دیگر از قربانیان، که دوست پسرش خواسته است که هویت شان محرمانه باقی بماند، در روز دوشنبه در شهر کرکیک کشته شد.

امیر عاشور، بنیانگذار IraQueer، به خبرگزاری Gay Star News گفت: “احتمال اجرای عدالت برای این دو قتل، بسیار کم است. چنین قتل هایی هر ساله اتفاق می افتند، اما حتی یک نفر تا به امروز، به دلیل ارتکاب چنین جرمی، مجازات نشده است..

وی گفت: “هدف این حملات، جدا سازی هویت دگرباشان جنسی از هویت عراق است. آنها می خواهند ما را به قتل برسانند و تا کنون، هر دو دولت محلی و بین المللی در محافظت از ما شکست خورده اند.”

می خواهم قبل از مرگم مادرم را ببینم:
ویدیوی آپلود شده در YouTube ظاهرا الموتایری را در حالیکه به روی زمین دراز کشده و از ناحیه شکم دچار خونریزی است، را نشان میدهد.

به گزارش رسانه های محلی، او می گوید: “من می خواهم قبل از مرگم مادرم را ببینم.” طبق گفته رسانه های محلی، الموتایری بین 14 تا 17 سال سن داشت.

به گفته IraQueer، مهاجمان در کرکیک قبل از کشتن قربانی، فریاد زدند: “من شهرم را تمیز خواهم کرد”.

قتل 220 دگرباش جنسی عراقی در یکسال:
به گزارش IraQueer، بیش از 220 دگرباش جنسی در سال 2017 در عراق کشته شدند. علاوه بر این، 96 درصد از دگرباشان جنسی عراقی، در معرض سوء استفاده های جسمی و روحی قرار دارند.

عراق رابطه جنسی همجنسخواهانه را به طور خاص جرم نمی داند و دولت مرکزی، متعهد محافظت از مردم در برابر خشونت بر اساس جنسیت و هویت جنسی شده است. اما فعالان می گویند که این تعهد، کشتار دگرباشان جنسی عراق توسط مردم و شبه نظامیان مذهبی که از سال 2006 شایع بوده است را متوقف نکرده است.

گروه مسلح اسلامی ISIS، که بخش بزرگی از عراق و سوریه را کنترل می کند، برای قتل افرادی که مظنون به همجنسگرایی هستند، مشهور است.

دگرباشان جنسی عراقی از سوی دیگر شبه نظامیان مسلح، مقامات دولتی ، پلیس و خانواده هایشان، مورد خشونت قرار میگیرند.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/two-lgbti-iraqis-were-brutally-killed-this-week/#gs.RQ9lcnE

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥14

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر