دوجنسگرایان: بدترین سطح دسترسی به خدمات درمانی

به اشتراک بگذار:

گزارش جدیدی از مرکز تحقیقات سیاست های سلامت UCLA نشان داد که بزرگسالان همجنسگرا و دوجنسگرا در کالیفرنیا برای دریافت خدمات پزشکی زمان طولانی را منتظر میشوند. این گزارش، همچنین میزان بروز رفتارهای ناسالم در بین دوجنسگرایان را مورد بررسی قرار داده است.

این گزارش، از داده های بین سالهای 2011 تا 2014، برای ارزیابی مراقبت های بهداشتی ارائه شده به همجنسگرایان، دوجنسگرایان و بزرگسالان دگرجنسخواخ در ایالت استفاده کرده است. به طور کلی، نویسندگان این گزارش، به این نتیجه رسیدند که بزرگسالان دگرباش به “میزان مشابه یا بهتری به پوشش بیمه در مقایسه با زنان و مردان دگرجنسخواه دسترسی دارند”، اما با احتمال بیشتری، مدت طولانی تری منتظر دریافت خدمات درمانی باقی میماند. گزارش های قبلی از این یافته ها حمایت می کنند و اغلب دلیل این انتظار را تبعیض میدانند.

سوزان بابی، یکی از نویسندگان این گزارش جدید تأیید کرد: “اقلیت های جنسی که تجربه بدی از ارائه خدمات پزشکی به دلیل گرایش جنسی شان داشته اند می توانند از تکرار آن جلوگیری کنند.”

وضعیت بدتر دوجنسگرایان:
یکی از یافته های کلیدی گزارش ها، این است که بزرگسالان دوجنسگرا بدترین میزان دسترسی به پزشک عمومی را دارند. آنها همچنین میزان بالایی از رفتارهای ناسالم را بروز میدهند. به طور کلی، دوجنسگرایان، با کمترین احتمال به خدمات درمانی دسترسی دارند. آنها همچنین با احتمال بیشتری دریافت خدمات درمانی را به تعویق انداخته و یا برای دریافت خدمات درمانی به اورژانس مراجعه میکنند.

زنان دوجنسگرا همچنین، با میزان بالاتری از مصرف سیگار، نوشیدن بی رویه مشروبات الکلی و مصرف غذای ناسالم دو بار یا بیشتر در هفته، روبرو هستند.

50٪ از زنان دگرجنسخواه، وضعیت سلامتی خود را خوب ارزیابی کردند و 22٪ از آنها، نوشیدن بی رویه الکلی در طی سال گذشته گزارش کرده اند. در مقایسه، 45 درصد از زنان دوجنسگرا گفته اند که از سلامتی خوبی برخوردارند و 50 درصد از آنها مصرف بی رویه مشروبات الکلی را گزارش کردند. علاوه بر این، 10٪ زنان دگرجنسخواه گفتند که سیگاری هستند. این رقم برای زنان دوجنسگرا 23٪ است.

گزارش های قبلی نشان داده اند رفتارهای ناسالم در جامعه ی دگرباشان جنسی تا حدی می تواند به دلیل استرس، اضطراب و تبعیض باشد.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/bisexuals-worst-access-regular-doctor/#gs.itAOCFw

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥15

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر