مخالفت نخست وزیر مالزی با ازدواج همجنسگرایان

به اشتراک بگذار:

نخست وزیر مالزی، مهاتیر محمد نود و سه ساله، در حضورش در اتحادیه کمبریج در بریتانیا در روز یکشنبه (17 ژوئن)، اتحاد مدنی و ازدواج همجنسگرایان را محکوم کرد.

نخست وزیر مالزی در این نشست گفت : همجنسگرایان نمی توانند بچه دار شوند، بنابراین آنها نباید ازدواج کنند.
او ادعا کرد: “من دلیل نیاز به ازدواج همجنسگرایان را نمی فهمم. ازدواج برای تولید کودکان است. آیا همجنسگرایان پس از ازدواج میتوانند بچه تولید کنند؟ آنها چه کار می کنند؟ فرزندپذیری! امروز، ازدواج تقریبا چهارچوب های معنوی ازدواج از هم پاشیده است. بدون ازدواج، بدون خانواده چه اتفاقی می افتد؟ “

او افزود: “برای ما، استدلال ارائه شده برای لزوم قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان رنج آور است. این استدلال ها با اتکاء به این طرز تفکر که افراد آزاد هستند که آنچه را دوست دارند انجام دهند، ارائه شده اند. آنها احساس می کنند، ازدواج مرد با مرد و زن با زن، حق است، اما من فکر می کنم که حقوق محدودیت دارند. چیزی مثل حق مطلق برای انجام همه کاری وجود ندارد.”

این رهبر در پاسخ به این پرسش که آیا زنان و مردان نازا یا سالخورده، تنها به این دلیل که نمیتوانند تولید مثل کنند، باید از حق ازدواج محروم شوند، گفت: “ازدواج باید بین یک زن و یک مرد باشد.”

این رهبر، به دلیل گفته های یهودی ستیزش در این نشست توسط گروه های یهودی محکوم شده است.

این نظرات تنها آخرین اظهارات دگرباش ستیز از رهبری است که دولتش مملو از سیاستمداران دگرباش ستیز است. 

در اوت سال 2018، تصمیم مجاهد یوسف رووا، وزیر امور مذهبی، به حذف دو پرتره از فعالان دگرباشان جنسی مالزیایی از یک نمایشگاه هنری موجب مناقشه شد.

در همان ماه، معاون نخست وزیر، دکتر وان عزیزاه وان اسماعیل از همجنسگرایان خواست تا هویت جنسی خود را مخفی نگه دارند. در حالی که، دکتر لی بون چی، معاون وزیر بهداشت، ادعا کرد که دگرباشان جنسی از “اختلال ارگانیک” رنج می برند.

یک وزیر دیگر دولت مهاتیر، محفوظم عمر همچنین ادعا کرد که دگرباشان جنسی برای بازگشت به “هویت اصلی” خود نیاز به کمک دارند و اینکه به رسمیت شناختن تراجنسی ها موجب هرج و مرج در جامعه میشود.

همانند بسیاری از کشورهای مشترک المنافع، همجنسگرایی در مالزی تحت قوانین جزایی زمان استعمار بریتانیا ممنوع است. در عین حال، نسخه ایالتی از قانون شریعت لازم الاجراء در برخی از ایالات مالزی، همجنسگرایی و مبدل پوشی به عنوان دلیلی برای آزار و اذیت  دگرباشان جنسی را ممنوع میکند.

دگرباشان جنسی این کشور از سال 2017 و با به قدرت رسیدن مجدد مهاتیر با تغییرات شدید در فضای اجتماعی بر علیه آنها شامل تجربه ترس و خصومت مواجه هستند. در اوت 2018، پلیس به باشگاه همجنسگرایان پسرآبی،  در کوالالامپور حمله کرد.

در سپتامبر 2018 دو زن در ایالت ترنگانو به دلیل اتهام به تن دادن با رضایت به رابطه همجنسخواهانه هر یک به شش ضربه تازیانه در انظار عمومی محکوم شدند.

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2019/06/17/malaysia-pm-mahathir-mohamad-gays-married-cant-have-kids/

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥100

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر