کارزار غرور آدیداس: قهرمانان زن و رنگین پوستان دگرباش

به اشتراک بگذار:

بانی کارزار غرور آدیداس یک زن رنگین پوست همجنسگراست.

جیا گودریچ، مدیر و عکاس آمریکایی، معتقد است که تصاویر فراگیر، امری کلیدی در حمایت ازدگرباشان جنسی است.

گودریچ به PinkNews گفت: “من به این ادعا اعتقاد دارم که”هیچ چیزی درباره ما بدون ما ممکن نیست. مهم است که برای اطمینان از شمول جوامعی که نمایندگی میکنند با تولیدکنندگان کار کنیم.”

Adidas 2019 Pride Pack شامل لباس ها و انواع کفش های رنگین کمانی است.

گودریچ گفت: “صنعت ما غالبآ توسط مردان سفیدپوست دگرجنسخواه غیر تراجنسی که در تلاش برای ارائه  روایات ما هستند، است. این حقیقت که آدیداس تلاش آگاهانه آدیداس برای استخدام شخصی که نه تنها بخشی از جامعه دگرباشان جنسی است بلکه از هواداران آنهاست، بسیار تاثیر گذار است. فراهم کردن فرصت برای افرادی مقل من برای ارائه روایات افرادی مثل من قدرتمند است و حتما باید انجام شود. امیدوارم مارک های دیگر به این مساله توجه و از آدیداس پیروی کنند. “

گودریچ همچنین به همراه شریک عشقی خود، خالق تی شرت های “زنان همجنسگرا حامی حقوق تراجنسی ها” است.

او گفت: “من و شریک زندگی ام این تی شرت ها را برای رژه تراجنسی های سال گذشته طراحی و تهیه کردیم. من و همسرم هر دو غیر تراجنسی هستیم و بر این باوریم که حمایت از جامعه و حقوق تراجنسی ها و افراد با جنسیت غیر دوگانه به خصوص به عنوان زنان همجنسگرا، بسیار مهم است.”

تمام مدل های کارزار غرور آدیداس، از دگرباشان جنسی تاثیر گذار هستند، چرا که گودریچ، معتقد است که مارک ها باید نمایندگی گروهی را که کارزار قصد بیان روایاتشان را دارد را تضمین کند.

وی گفت: “من معتقدم که [مارک های تجاری] باید به نمایندگی میان برشی و چند بعدی بر اساس توانایی، سن، جنسیت، قومیت، تجربه و غیره متعهد باشند. هم در مقابل دوربین و هم در پشت صحنه.  اجرای یک کارزار به گونه ای که اعضای زیبا و مهم جامعه رنگین کمانی حذف شوند بسیار ساده است. این سطح تعهد برای برندها ترسناک است، زیرا صنعت هنوز درگیرایده تعریف محدود از زیبایی است. اما به نظر من ما با باید به سمت جهانی برویم که هر هویت قابل مشاهده، معتبر و قابل جشن گرفتن است. این بسیار مهم است که برای نمایندگی دگرباشان جنسی فضاء  ایجاد کنید، و به آنها تریبون بدهید. “

مدل های دگرباش جنسی در این کمپین عبارتند از: زهره X، آخرین طعنه آمیز، سایه بی عیب و نقص، آتی تروی، تیلور اسمیت و براندون هریس.

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2019/06/17/adidas-pride-campaign-gia-goodrich/

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥29

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر