بزرگداشت خالق آمریکایی پرچم رنگین کمان در پاریس

به اشتراک بگذار:

پاریس درروز نوزدهم ژوئن، گیلبرت بیکر آمریکایی، خالق پرچم غرور دگرباشان جنسی در اواخر دهه 1970 را با یک پلاک شامل سمبل شش رنگ معروفش ستود.

به روی این سمبل در میدان سنت کریکس د لا برتونیری نوشته شده است: “شهر یا پاریس به گیلبرت بیکر، هنرمند آمریکایی و خالق پرچم رنگین کمان، احترام می گذارد.” 

پستی در فیسبوک چنین نوشت: “چهارشنبه گذشته ، 19 ژوئن، شهر پاریس، گیلبرت بیکر را با پلاکی به عنوان یادآوری از دستاوردها و میراث او، که در محله ماریاس در میدان تقدیم شده به هاروی میلک نصب شده است، بزرگ داشت.”

 آن هیدالگو، شهردار پاریس و دیگر مقامات در این رویداد شرکت کردند.

میدان هاروی میلک در پاریس:
در همین روز شهر پاریس، هاروی میلک، فعال حقوق دگرباشان جنسی را ستود. او اولین سیاستمدار و کاندیدای آشکارا همجنسگرا در کالیفرنیا بود که در سال 1978 به قتل رسید.

پاریس یکی از میدانیش را در یادواره میلک، فعال حقوق تراجنسی ها و اویدا دالکت شاعر و کسانی که در شورش های ستون وال مبارزه می کردند تغییر نام داد. علاوه بر این، یکی از خیابانهای آن نزدیکی اکنون به نام پیر سیل، فعال همجنسگرایی که در سال 1940 تبعید شد، تغییر نام داده است.

پاریس میادینش را با نام فعالان حقوق دگرباشان جنسی معروف تغییر نام داد:
در حال حاضر بیش از چهل مکان در سراسر شهر با نام دگرباشان جنسی نام گذاری شده است. این اسامی شامل هنرمند ایرلندی همجنسگرا مارک اشتون و کیت هارینگ هستند. علاوه بر این، گذری به نام سوزان سونتاگ، نویسنده دوجنسگرا، که به دلیل مقاله اش در مورد معنی اردوگاه به شهرت رسید، نام گذار نامگذاری شده است.

جشن یا رژه غرور پاریس، در تاریخ 29 ژوئن برگزار می شود.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/paris-gilbert-baker-plaque-harvey-milk/#gs.kuq7fz

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥5
امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

تکنولوژیست و فعال حقوق بشر