Featured Video Play Icon

فرانسه در حال تبعین قانون برای پوشش دولتی هزینه لقاح مصنوعی برای زنان همجنسگرا

به اشتراک بگذار:

فرانسه قصد دارد تا پایان ماه ژوئیه لایحه ایی تصویب کند که زنان، از جمله زنان مجرد و یا در رابطه جنسی همجنسخواهانه را قادر به دسترسی به درمان های باروری دولتی مانند IVF میکند.

اودوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، در روز 12 ژوئن به پارلمان اعلام کرد که پیش نویس لایحه تغییر قوانین مربوط به باروری با کمک های پزشکی تا ماه ژوئیه آماده شده و در ماه سپتامبر در پارلمان مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وی گفت: “طبق تعهدات رئیس جمهور، این لایحه مسائل مربوط به قانون اخلاق زیستی، امکان دسترسی تمام زنان به تکنولوژی های کمک باروری را مورد بررسی قرار میدهد فراهم میکند … این لایحه تا پایان ماه ژوئیه تصویب خواهد شد و در اواخر سپتامبر در پارلمان قابل بحث خواهد بود. “

وی افزود: “من متقاعد شده ام که می توانیم به یک بحثی متمدنانه و عمیق و جدی برای رسیدن به خواسته های کشورداشته باشیم، که البته این مساله هدف من هم هست.”

قانون فعلی فرانسه، درمان های باروری مانند IVF، اهداء سلول جنسی بالغ قابل تکثیر و یا تلقیح مصنوعی را فقط برای زوج های دگرجسخواهی که ازدواج کرده اند یا حداقل دو سال با هم زندگی کرده اند، فراهم میکند. اصلاحات قانونی در زمینه تکنولوژی تولید مثل یکی از وعده های کارزار انتخاباتی رئیس جمهور امانوئل مکارون بود.

“کودکان متولد شده از PMA با والدینی که عاشق هم هستند.”:
ماریسول تورین، سیاستمدار فرانسوی و وزیر سابق امور اجتماعی و بهداشتی، به رادیو اینترنشنال فرانسه گفت که ازاینکه این قانون در زمان قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در فرانسه در سال 2013 اصلاح نشد، متاسف است.

او گفت: “جامعه فرانسه در آن زمان آماده بود، امروز حتی بیشتر آماده است … فرزندان متولد شده از PMA والدینی دارند که عاشق هم هستند.”

با این حال، دگرباشان جنسی هنوز در سطح بالایی از تبعیض را در فرانسه تجربه می کنند.

فیلسوف سیلویان آگاچینسکی در همان ایستگاه رادیویی گفت: “خانواده مانند جنسیت است، شامل آزادی کامل است، اما حق داشتن فرزند نباید اینطور باشد.”

آلیس کافین، مدیر روابط عمومی کنفرانس زنان همجنسگرای اروپا، در سال 2018 به خبرگزاری رویترز درباره قوانین فعلی گفت: “اینکه عاشق یک زن باشم … و نتوانم با او صاحب فرزند شوم، و به من بگویند” نه، ما به شما کمک نمیکنیم، ما برای باروری به شما کمک نمیکنیم. بروید و جای دیگری به دنبال کمک بگردید، بسیار بی رحمانه است.”

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2019/06/25/france-drafts-law-to-allow-state-funded-fertility-treatment-to-lesbian-couples/

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥42

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر