طاق مرمر لندن به مناسبت جشن غرور این شهر رنگین کمانی شد.

به اشتراک بگذار:

روز شنبه (6 ژوئیه)، برای اولین بار و پیش از جشن غرور لندن، طاق مرمر، این نماد سنگی لندن با رنگهای پرچم رنگین کمان روشن شد.

این بنای تاریخی، با هماهنپی برگزاری طاق مرمر لندن و همکاری با شورای شهر وست مینیستر و میراث انگلیسی، برای تنها یک و به منظور جشن گرفته شدن این پاتخت پر از چندگونگی و شمول، رنگامیزی شد.

کای باکستون، مدیر اجرایی طاق مرمر لندن، گفت: “طاق مرمر به عنوان نمادی از حق طلبی دارای تاریخی طولانی است، و رنگ آمیزی این بنا به مناسبت جشن غرور کاملا به جاست. این خود نشان دهنده دستاوردهای فزاینده در طول سالها در رابطه با حقوق دگرباشان جنسی در انگلستان است. البته و متأسفانه جامعه دگرباشان جنسی هنوز هم می تواند با سطوحی از تبعیض و عدم تحمل مواجه شود و به همین دلیل است که ادامه حمایت علنی سازمان ها و مؤسسات از جشن غرور، بسیار اهمیت دارد. بنابراین ما به این که با همکاری نزدیک با شورای شهر وست مینیستر، متولیان طاق مرمر و میراث انگلیسی، این فرصت را داریم تا این برجسته ترین علامت لندن را به نحوی چشمگیر تغییر دهیم، افتخار میکنیم.”

کلر یان آدامز، عضو اصلی دگرباش جنسی شورای شهر وست مینیستر افزود: “در حالیکه به بزرگترین رژه غرور انگلستان نزدیک میشویم، رنگ آمیزی طاق مرمر به رنگ های رنگین کمان، یک راه سرگرم کننده و چشمگیر برای جشن گرفتن تنوع جامعه وست مینستر است. بیش از 500 گروه در خیابان های ما در رژه غرور لندن شرکت خواهند کرد. و رنگ آمیزی طاق مرمر، تنها یکی از راه هایی است که ما از این جشن بزرگ و مهم جامعه دگرباشان جنسی حمایت خواهیم کرد.”

آلیسون نیلور، مدیر مشارکت آزاد اماکن میراث انگلیسی، ادامه داد: “نماد طاق مرمر بخشی از تاریخ لندن است و به اندازه ایی معروف است که حتی یک ایستگاه قطار به نام آن است، و میراث انگلیسی از اینکه این نماد برجسته به وضوح و زیبایی رژه غرور را جشن مگیرد، خوشحال است. به عنوان یک خیریه، ما با برگزاری اولین رویداد غروردر یک بنای تاریخی (طاق مرمر)، علاقمند به طرح روایات مختلف انگلستان هستیم. کارکنان ما در روز 6 ژوئیه به همراه شبکه موزه غرور لندن در رژه شرکت خواهد کرد.”

منبع:

https://attitude.co.uk/article/londons-marble-arch-was-illuminated-with-rainbow-colours-to-celebrate-pride/21310/

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥80

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر