Featured Video Play Icon

آهنگ غرور از کشوری که همجنسگرایی غیرقانونی است.

به اشتراک بگذار:

تصور کنید که تلاش برای برگزاری جشن غرور در کشوری که نه تنها همجنسگرایی جرم است، بلکه سرکوب اعضای جامعه دگرباشان جنسی و رویدادهای آنها موجب افزایش نظارت شده است، چه معنایی دارد.

این کار آسانی نیست، اما دقیقا همان چیزی است که یک گروه مصمم از دگرباشان جنسی در لبنان انجام داده است. آنها با آهنگی به اسم “از همه رنگ ها”، که حتی به طور مشخص اسمی از جامعه دگرباشان جنسی نمی برد، اولین سرود غرور لبنان را خوانده اند.

در آهنگ “از همه رنگ ها”، گروه کرمی خواند، “انسان ها از همه رنگ ها / همه رنگ ها / انسان از همه رنگ ها”.

ائتلاف ام بنیاد آزادی و برابری عرب (AFE)، با هدف جشن گرفتن تمام هویت های جنسی، نژادی و اشکال بدن انسان را در غالبی مثبت، این آهنگ را تولید کرده است. 

از همه رنگ ها:
الی بالان رئیس بخش بهداشت ائتلاف M، سالهاست که خواهان تولید آهنگ غرور به زبان عربی است.

او به Gay Star News گفت: “اما آسان نبود. ما امسال سخت تر تلاش کردیم و پرس و جوکردیم تا بالاخره با آنتونی از گروه موزیک لبنانی آدونیس، که از حمایت از ما برای تولید این آهنگ خوشحال بود، صحبت کردیم. هیچ چیز سریع تر از آواز و رقص به مردم نمی رسد. ما می خواستیم چیزی تولید کنیم که مردم برای جشن گرفتن و اوقات خوش از آن استفاده کنند، ما خواهان چیزی جهانی بودیم که قلب را گرم می کرد.”

مانل مالت، خواننده لبنانی، خواننده این آهنگ در نما آهنگ آن نیز ایفای نقش میکند. این آهنگ و موزیک ویدئوی مربوطه توسط یک تیم از داوطلبان خستگی ناپذیر و با حداقل بودجه تهیه شده است.

مالت که یک حامی حقوق بشر پرشور است، گفت که در مورد مشارکت در پروژه “از همه رنگ ها” به هیچ عنوان شک نکرد.

او به Gay Star News گفت: “افراد زیادی تنها به دلیل هویت و بیان جنسیتی، گرایش جنسی، رنگ پوست، دین و توانایی های ویژه شان، مورد تبعیض و تحقیر روزانه قرار میگیرند. زنان چاق، تنها به این دلیل که جوامع ما قدردان استانداردهای جعلی بدن هستند، از بدنشان خجالت می کشند. کودکان فقط به خاطر ظاهرشان یا فقط به خاطر اینکه متفاوت هستند، مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. این باید متوقف شود. باید کاری کرد. اگر اقدام و حرکتی نکنیم، تغییر غیر ممکن است. “

انواع غرور:
لبنان، همانند سایر کشورهای این منطقه، با سرکوب شدید جامعه دگرباشان جنسی مواجه است. این کشور به دلیل ممنوعیت برگزاری رژه غرور توسط مقامات با این استدلال که چنین رویدادی در اخلاق عمومی اخلال ایجاد میکند، هرگز رژه غروری به خود ندیده است.

علی رغم اینکه یک دادگاه عالی تصریح کرد همجنسگرایی جرمی نیست، قانونگذاران از اصلاح قوانین ملی سر باز زده اند. حتی گرایندر، برنامه دوستیابی همجنسگرایان در این کشور ممنوع است. سال گذشته، بک بار دگرباشان جنسی در یک دانشگاه، پس از فشار محافظه کاران مذهبی تعطیل شد.

چنین محیطی فعالیت برای برابری دگرباشان جنسی را مشکل میکند.

بلان گفت: “در حالی که بسیاری از کشورها دگرباشان جنسی را پذیرفته اند، جوامع ما هنوز آنها را جرم می دانند. اما فقط دگرباشان جنسی نیستند که با تبعیض یا بی رحمتی فرهنگی مواجه هستند، بلکه هر کسی که متفاوت است، افراد با توانایی های خاص، رنگین پوستان، افراد فربه نیز، با این شرایط مواجه اند. پیام ما، پیام پذیرش، عشق و تحمل است و به عنوان جنبش دگرباشان جنسی، ما معتقدیم پذیرش تمام تنوع ها، مساله ایی کلیدی در پذیرش است. این آهنگ از تنوع سخن می گوید، در عین حال ویدیو این موسیقی نمونه هایی از این تنوع را نشان می دهد و این همان جایی است که نمایندگی و مشاهده پذیری رخ میدهد. “

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/pride-song-from-a-country-wheres-its-illegal-to-be-gay-is-a-camp-delight/#gs.myqyhx

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥554

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر