ترکیه: آبجوی رنگین کمانی در اعتراض به ممنوعیت برگزاری رژه غرور

به اشتراک بگذار:

یکی از برجسته ترین نام های تجاری آبجو ترکیه، در اعتراض به ممنوعیت رژه غرور در سراسر کشور بطری با چاپ ویژه رنگین کمانی ارائه کرده است.

بومونتی، یک نام تجاری که در بارها و فروشگاههای سراسر کشور موجود است، یکی از محبوب ترین ها در ترکیه است. این نام تجاری که متعلق به Efes است، 80 درصد سهم بازار آبجو ترکیه را تحت سلطه دارد.

این بطری رنگین کمانی که توسط هارون گون، رئیس آژانس تبلیغاتی Lotus Media در اینستاگرام رونمایی شد، در حرکتی جسورانه توسط این شرکت و در کشوری که جشن های غرور دائما به چالش کشیده است، در تمام بار هایی که نام تجاری بومونتی را دارند، ارائه می شود.

رژه های غرور ترکیه با خشونت مواجه هستند:
GayStarNews در ماه مه گزارش داد که، علیرغم رفع ممنوعیت رویدادهای مربوط به غرور در آنکارا، پایتخت ترکیه در ماه آوریل، یک رژه غرور تحت رهبری دانش آموزان به خشونت و دستگیری منجر شد. 

فوتیس فلیپو، مدیر کمپین های اروپایی در سازمان عفو ​​بین الملل، اظهار داشت: “این موضوع  که رژه غرور امروز، که باید جشنی از عشق و همبستگی باشد، توسط پلیس به طرز خشونت آمیزی با استفاده از اسپری فلفل، گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور به خشونت کشیده شده و طبق گزارش ها، حداقل 25 بازداشت شده اند، دردآور است. “

رژه های غرور از سال 2015 در استانبول ممنوع شده و هفته گذشته پلیس با گاز اشک آور کسانی که علی رغم ممنوعیت تجمع کرده بودند، متفرق کرد.

علاوه بر این، 17 نفر در شهر ازمیر برای خواندن بیانیه به عنوان بخشی از رژه غرور دستگیر شدند.

ممنوعیت رژه غرور را لغو کنید:
ارائه بطری آبجوی غرور در ترکیه همزمان با پنجاهمین سالگرد شورش های استون وال در نیویورک انجام شده است. بسیاری بر این باورند که قیام استون وال، تولد جنبش غرور مدرن است.

فیلیپو اعلام کرد: “این تصمیمات تبعیض آمیز، بخشی از سرکوب گسترده و نگران کننده حقوق دگرباشان جنسی در ترکیه است. این رویدادها، جشنی پر جنب و جوش از عشق، انعطاف و تنوع است و مقامات به هیچ عنوان حق استفاده از ممنوعیت های غیر قانونی و خودسرانه برای سرکوب آنها را ندارند.”

هیچ اعلامیه رسمی از سوی سازمان های دولتی مبنی بر اینکه آیا این شرکت آبجو با تولید این محصول رنگین کمانی قانون محلی را نقض کرده است یا خیر، منتشر نشده است.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/turkish-brewery-beer-pride/#gs.myr57x

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥131

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر