اولین زوج لزبین در مسابقات دو نفره تنیس ویمبلدون

به اشتراک بگذار:

در حالی که زنان دگرباش جنسی مانند مگان رپینوئه در این آخر هفته در جام جهانی تاریخ ساز شدند، یک زوج همجنسگرا برای اولین بار در تاریخ ویمبلدون به عنوان اولین زوج لزبین در مسابقات دو نفره درخشیدند.

 آلیسون وان اویتوانک و گریت مینن، بازیکنان تنیس بلژیکی مدت سه سال است که در رابطه عاشقانه اند. در حالی که این زوج عاشق در اخبار سال گذشته ویمبلدون وقتی اویتوانک، مینن را پس از پیروزی در بازی با گاربین موگوروزا بوسید، حضور داشتند، امسال تبدیل به اولین زوج همجنسگرایی شدند که در این مسابقه جهانی تنیس در مسابقات تنیس دو نفره به عنوان یک تیم ظاهر میشوند. 

اویتوانک و مینن هفته گذشته، پیش از شکست در دقائق پایانی مسابقه در مقابل چان هئو چینگ در دور دوم مسابقات، در مقابل کیتی سوان و فریا کریستی، بازیکنان بریتانیایی، پیروز شدند.

 وان اویتوانک بیست و پنج ساله در مورد مسابقات تاریخی این زوج در روز جمعه در اینستاگرام مطلبی را منتشر کرد.

ون اویتوانک و مینن، پس از پیروزی در برابر بازیکنان بریتانیایی و به نمایندگی از بازیکنان مرد همجنسگرا، از مشکلات بیشتری که آنها برای موفقیت در عرصه های ورزشی به عنوان یک مرد آشکارا همجنسگرا مواجه هستند، صحبت کردند.

به گزارش گاردین، ون اویتوانک گفت: “ما [می خواهیم] شاهد تعداد بیشتری از مردم باشیم که اعلام موضع میکنند و می گویند: “اصلا اهمیت ندارد. من فکر می کنم که موجب اعتماد به نفس میشود. این بسیار خوب است، مردان قدر این حمایت را خواهند دانست. این باعث خواهد شد که تعداد بیشتری آشکارسازی کنند – و آشکارسازی آسان تر شود. “

این در حالی است که مینن، 21 ساله، گفت که واکنش نسبت به او و ون اویتوانک “بیشتر مثبت بوده است تا منفی”. آنها هنوز در هنگام مسابقه در مناطقی از جهان که پذیرش دگرباشان جنسی وجود ندارد، مراقب هستند.

مینن گفت: “مطمئنا، اگر ما در مصر یا جایی شبیه آن باشیم، دست همدیگر را نخواهیم گرفت.”

منبع:

https://www.advocate.com/sports/2019/7/08/lesbian-couple-first-same-sex-couple-play-doubles-wimbledon

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥350

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر