عکس اولین ورزشکار آشکارا دوجنسگرای هندی به روی جلد مجله شهری

به اشتراک بگذار:

عکس دوته چاند، نخستین ورزشکار آشکارا دوجنسگرای هندی، صفحه نخست مجله شهری را آذین بست. ماه گذشته، این قهرمان دو سرعت دوجنسگرا با پرده برداری از رابطه عاشقانه اش با یک زن، تیتر خبرها را از آن خود کرد. او که برنده مدال نقره بازی های آسیایی 2018 است اولین ستاره ورزشی هندی است که به طور رسمی اعلام کرد که در رابطه همجنسخواهانه است.

دوته در یک مصاحبه اختصاصی با Cosmo India، در مورد مسیر موفقیتش در ورزش و روایت آشکارسازی اش سخن گفت. جزئیات بیشتری از سرگذشت او در حساب کاربری مجله “شهری” منتتشر شده است.

عکس روی جلد مجله شهری، دوته را در مسیر دو میدانی و لباس ورزشی که با شنلی رنگین کمانی همراه است، نشان میدهد.

آشکارسازی یک ورزشکار:
چاند که در حال حاضر قهرمان ملی مسابقات دو یکصد متر زنان است، به دنبال شرکت در المپیک های بعدی است.
او به هنگام آشکارسازی گفت: “من معتقدم که هر کس باید بتواند آزادانه تصمیم بگیرد که با هرکسی رابطه عاشقاته داشته باشد. من همیشه از حقوق کسانی که می خواهند در رابطه همجنسخواهانه باشند، حمایت کرده ام. این مساله یک انتخاب فردی و شخصی است.”

دوته همچنین در مورد مخالفت شدید خواهر بزرگش با رابطه همجنسخواهانه اش سخن گفت.

او گفت: “خواهر بزرگم در خانواده ما قدرت و نفوذ زیادی دارد. او برادر بزرگتر من را تنها به این دلیل که از همسرش خوشش نمی آید از خانه بیرون انداخته است. او من را هم در مورد دچار شدن به سرنوشتی مشابه تهدید کرده است.”

چاند سپس افزود: “او احساس می کند که شریک عشقی ام به دنبال اموال من است. او به من گفته است که من را برای داشتن این رابطه به زندان خواهد انداخت. اما من یک بزرگسال با آزادی های فردی هستم. بنابراین، تصمیم گرفته ام که این کار را ادامه دهم و آن را عمومی کنم.”

علاوه بر این بیشترساکنان روستای چاکا گوپالپور در ایالت اودیشا، که زادگاه چاند است آشکارسازی او را، “تحقیر آمیز” دانستند. یکی از این روستائیان گفته است روستائیان نمی توانند از رابطه چاند حمایت کنند. پراشانت برا گفت: “این برای همه ما تحقیر آمیز است.”

حقوق دگرباشان جنسی در هند:
دادگاه عالی هند در ماه سپتامبر سال گذشته قانون همجنسگراستیز میراث دوارن استعمار موسوم به بند 377 را که رابطه جنسی همجنسخواهانه را تا 10 سال زندان محازات میکرد، مغایر قانون اساسی و آنرا نقض حریم خصوصی دانست.

این رای موجب شادی جامعه حدود 4.5 میلیون نفری دگرباشان جنسی هند و جشن گرفتن این پیروزی شد.

علیرغم فرجام قضایی در سال گذشته، دگرباشان جنسی در هند تقریبا در تمام جنبه های زندگی با تبعیض مواجه هستند. دولت و بخش خصوصی اغلب با سلب حق دسترسی آنها به مسکن، آنها را به زندگی در حاشیه جامعه مجبورمیکنند. دگرباشان جنسی با آزار و اذیت صاحبخانه، اعضای خانواده، همسایگان و حتی پلیس روبرو می شوند.

در دنیای کار، کارفرمایان اغلب در هنگام استخدام دگرباشان جنسی را مورد تبعیض قرار میدهند. کارکنان دگرباش جنسی اغلب به خاطر جنسیت و هویت جنسی شان کارشان را از دست می دهند.

در حال حاضر در کشور هند قانونی برای محافظت از دگرباشان جنسی در برابر تبعیض وجود ندارد. علاوه بر این، جمعیت تراجنسی های هند لایحه دولتی مفروض برای محافظت از حقوق آنها را به شدت مورد انتقاد قرار داده اند.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/indias-first-openly-lgbti-athlete-is-cosmopolitan-cover-star/#gs.o2jdod

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥36

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر