Featured Video Play Icon

واقعیت های زندگی روزمره کارگر جنسی دگرباش مسلمان در لندن

به اشتراک بگذار:

مریم، یک لندنی دگرباش جوان، خود را با هنجارهای سنتی از جنسیت شناسایی نمی کند.

بعضی روزها حجاب به سر میکند، بعضی روزها روسری اش را مثل عمامه دور سرش می پیچد. در کنار صرف نوشیدنی در محله دگرباشان لندن به همراه دوست دخترش و دوستان دگرباش جنسی اش، او به شدت با مسجد محلی همکاری دارد و خانواده اش امیدوارند که روزی او را مجبور به ازدواج اجباری کنند. و او گاهی بدن فروشی میکند.

هویت او به عنوان یک کارگر جنسی دگرباش مسلمان – همانطور که احتمالا می توانید تصور کنید – همیشه درک نمیشود. با این حال، او در دنیای سفیدپوست دگرجنسخواهی که مدعی است که او نمیتواند وجود داشته باشد، وجود دارد و به راهش ادامه میدهد.

هنگامی که ما برای اولین بار برای شروع ضبط پادکست ملاقات کردیم، بلافاصله گفت و گو به سمت سفر او در شناسایی خودش به عنوان یک زن با جنسیت سیال، دگرباش و مسلمان کشیده شد.

او با خنده گفت: “گاهی می توانم مثل یک مرد لباس بپوشم، گاهی می توانم جذاب و منحصر به فرد باشم، و در حال حاضر فقط شلخته ام. من همیشه به زنان گرایش داشته ام، اما در طول تحصیل در دبیرستان، آن را کاملا سرکوب کردم.”


واقعیتی که موجب بیداری او شد این بود که در حالی که جهان ممکن است دگرجنسخواه باشد، افراد دیگری وجود دارند که در این قالب ها نمیگنجند و میلیون ها روش راه برای شناسایی هویت وجود دارد.

در حالی که مریم دگرباشانه به زندگی اش ادامه میدهد، خانواده اش کاندیدهای بالقوه برای نقش شوهر مسلمان مریم را در نظر میگیرند.

او میگوید: “من بارها لیست کاندیداهای ازدواج اجباری را مرور کرده ام. این لیست فقط شامل نام، سن، شغل های برادران، اشغال والدین و وضعیت تحصیلی من میشد. درذهنم اینها خیلی خنده دار بود، زیرا اگر کسی از من در مورد هویتم، علائق و باورهایم بپرسد، ” دانش آموز” اولین چیزی نیست که به ذهن میرسد. اما اینها همه آن چیزی بود که آنها برای گفتن در مورد من داشتند. “

دفعه بعدی که من و مریم برای صرف یک فنجان چای در خانه ی خانواده ی او و در طبقه ی بالا در اتاق خوابش دیدار کردیم، او به من نحوه کسب درآمدش اش از راه کارگری جنسی آنلاین را نشان داد.

او وب سایتی را که به طور منظم توسط آن برای مشتریان پیام می فرستاد را به روی لب تاپش باز کرد. امروز، مردی از او به خاطر ارسال دامنش برای او از مریم تشکر کرده است. او پاسخ داد و از آن مرد پرسید که آیا مایل به داشتن چیزی دیگری است یا خیر. و پیامی دیگر از یک مشتری متفاوت – این مشتری خواستار چیز بیشتری است اما او به من گفت که درخواست های این چنینی غیر معمول نیست.

یک مرد از او خواسته است تا یک جفت جوراب شلواری را در مسجد بپوشاند و آنها را بدون شستن در عوض وجهی برای او بفرستد. به نظر او بسیاری از مشتریان مجذوب ایمان و میراث بریتانیایی پاکستانی او هستند.

او میگوید: “آنها ممکن است فکر کنند که قدرت دارند زیرا آنها این فانتزی استعماری که در آن یک زن قهوه ایی پوست که در فقر زندگی می کند و نیاز به یک نجات دهنده دارد، را زندگی میکنند. نه، نه – دقیقا دستشان را خوانده ام.”

تصویر و تعریف کلیشه ای از کارگران جنسی به عنوان سفید پوست و دگرجنسخواه، غیر واقعی و غیرقابل استفاده است. دکتر نیکولا اسمیت، نویسنده مجله ی Queer Sex Work و استاد دانشگاه بیرمنگام، توضیح می دهد: “چرا وجود تعداد زیاد کارگران جنسی دگرباش جنسی نیاز به استدلال دارد؟ ما می دانیم که در بقیه زندگی اجتماعی، پیش فرض دگرجنسگرایی بسیار مشکل ساز است. نقش کلیشه ها، منعکس کردن نقش صنعت به عنوان محل اختلاف و دو گانگی و حذف تمیز پیچیدگی ها و تنوع است.”

آخرین دیدار من برای ضبط مصاحبه پادکست با مریم، تقریبا یک سال پس از اولین دیدار ما بود. تغییرات پیش آمده در طی ماه های اخیر، از جمله آشکارسازی او برای خانواده اش، باور نکردنی است و تنها تاییدی بر قدرت و شجاعت او است.

روایت مریم را میتوانید با ثبت نام در iTunes، AudioBoom یا RSS و در نشانه کاربری توییتر @queerpodcasts دنبال کنید.

منبع:

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/queer-muslim-sex-worker-maryam-london-pakistani-mosque-lesbian-relationship-science-experiment-a7714901.html

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥48

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر