ایتالیا: امکان خود-شناسایی جنسیت دانشجویان تراجنسی در فرم های دانشگاه

به اشتراک بگذار:

یک دانشگاه ایتالیایی امکان خود-شناسایی جنسیت دانشجویان تراجنسی را در فرم های ارزیابی رسمی فراهم خواهد کرد.

دانشگاه باسیلیکاتا (یونی بس) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در پوتنزا و ماتریا در جنوب ایتالیا است که به تازگی به شبکه ایی از دیگر موسسات علمی ایتالیایی که به دانشجویان تراجنسی امکان خود-شناسایی جنسیت، ضمیر و اسم شان را در اوراق رسمی میدهند، ملحق شده است.

کاریرا، نام مستعار برای دانشجویان تراجنسی:
به یمن این اقدام محرمانه که کاریرا نامیده می شود، دانشجویان تراجنسی که جنسیت قانونی خود را تغییر نداده اند قادر به تجربه ایی مثبت در طول تحصیل خواهند بود.

این دانشجویان تحصیلات دانشگاهی خود را با نام انتخاب شده شان طی خواهند کرد. این روند همچنین شامل تخصیص یک ردیاب ارزیابی شخصی حاوی نام دانشجوی تراجنسی در کنار نام رسمی است که در ابتدای دوره های تحصیلی انتخاب کرده اند.

با این وجود، این فرایند فراگیر، هیچ ارزش قانونی در خارج از دانشگاه ندارد. طبق قانون ایتالیا، تغییر اسم قانونی تراجنسی ها تنها در طی روندی دوساله امکان پذیراست.

بهبود دسترسی به آموزش برای تراجنسی ها:
یونی بس، یکی از پنج دانشگاهی است که این روش را در سال 2019 اجراء کرده است. این در حالی است که دیگر دانشگاه ها در در سراسر کشور چنین روندی را در طی سال های گذشته اجراء کرده اند.

در اجرایی کردن این پروژه، یونیورس ترنس،گروه حمایت از دانشجویان تراجنسی با یونی بس همکاری کرده است.

آنتونیو کارسو، از یونیورس ترنس به GSN گفت: “ما مجبور نیستیم کاریرا را به عنوان یک دستاورد بزرگ در حقوق مدنی بدانیم. کاریرا تنها راهی برای مقابله با قانون قدیمی که به سال 1982بر میگردد است. 

کاروسو این گروه را با همکاری بیترایس استاراس تاسیس کرده و در حال حاضر و در کنار لودویکو ویرتو، در خط مقدم مبارزه برای حقوق دانشجویان تراجنسی قرار دارد.

او گفت: “اگر روند [قانونی تغییر نام] ساده تر بود و نیازی به تایید قاضی نداشت – و نیز هزینه های قانونی که متقاضیان باید خودشان پرداخت کنند، کمتر بود – به روند کاریرا نیازی نبود.”

وی سپس افزود: “بهبود تجربه تراجنسی ها از تحصیل برای سلامتی آنها بسیار مهم است. و این مساله در مقطع ابتدایی شروع می شود.”

کاروسو در حال حاضر در حال تهیه یک سری از کارگاههای تراجنسی شمول برای دانش آموزان مقطع ابتدایی است.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/trans-students-university-italy-basilicata/#gs.q5yy7q

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥96

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر