Featured Video Play Icon

تصویب نهایی لایحه ازدواج همجنسگرایان توسط مجلس ایرلند شمالی

به اشتراک بگذار:

نمایندگان مجلس در نبود دولتی پیشرو، لایحه ای را که ازدواج همجنسگرایان و سقط جنین را در ایرلند شمالی را قانونی میکند را به تصویب نهایی رساندند.

این لوایح (بنیادی و اجرایی)، روز دوشنبه (22 ژوئیه) و پس از تصویب اصلاحات ارائه شده در مورد لایحه ازدواج همجنسگرایان توسط کنور مک گین، نماینده حزب کارگر توسط مجلس عوام و مجلس همتایان، آخرین مرحله تصویب در پارلمان را طی کرد.

این لایحه اصلاح شده که اکنون برای موافقت سلطنتی به ملکه ارجاع داده خواهد شد، تا ژانویه 2020 و در صورت عدم بازسازی موفق اشتراک قدرت در منطقه، ازدواج همجنسگرایان را در ایرلند شمالی اجرایی خواهد کرد.

عشق برنده است: مبارزین ایرلند شمالی پیروزی لایحه برابری در ازدواج را جشن میگیرند.
مدافعان حقوق دگرباشان جنسی در ایرلند شمالی که تحت عنوان «ائتلاف برابری در عشق» و با هدف پیروزی این لایحه گرد هم آمدند، این خبر را جشن گرفتند.

جان اودوهرتری، مدیر پروژه رنگین کمان خیریه دگرباشان جنسی ایرلند شمالی

 

پاتریک کوریگان از ائتلاف عدالت در عشق

جان اودوهرتری، مدیر پروژه رنگین کمان خیریه دگرباشان جنسی ایرلند شمالی، گفت: “عشق برنده میشود! امروز پیامی از وست مینستر پخش شد. مگر اینکه دولت اعتلافی تا اکتبر تشکیل شود، زوج های همجنسگرا میتوانند از ژانویه سال 2020، ازدواج کنند و یا مشارکت مدنی خود را رسمی کنند – و من و شریک عشقی ام یکی از اولوین ها در صف خواهیم بود.”

کارا مک کان، مدیر سازمان دگرباشان جنسی HereNI، افزود: “با مثبت بودن بی وقفه، ما توانستیم دلها و ذهن ها را عوض کنیم، مردم بیشتری از جنبش حقوق دگرباشان جنسی حمایت کردند و قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان را به دستاورد نسل مان تبدیل کردیم. این پیروزی برای زوج ها و خانواده هایی مانند من که تا به امروز توسط دولت با حقوقی برابر با سایر شهروندان به رسمیت شناخته نشده اند، بسیار با ارزش است. امروز ما اطمینان داریم که روزهای تبعیض آمیز به پایان رسیده است.”

پاتریک کوریگان از ائتلاف عدالت در عشق گفت: “پس از فروپاشی دولت اعتلافی ایرلند شمالی، ما کمپین خود را به خیابان داونینگ بردیم. هنگامی که نخست وزیر حاضر به تصویب قانون برابری در ازدواج نشد، ما مبارزات خود را به مجلس آوردیم و موفق به کسب ائتلاف وسیع و عمیق حمایتی از مجلس نمایندگان و مجلس همتایان شدیم. امروز، این مبارزه پیروز شده است. ما از نمایندگان کنور مک گین و لرد رابرت هاوارد، که رهبری مبارزات ما را در وست مینستر به عهده گرفتند و همه نمایندگان مجلس و همتایانی که به لایحه برابری دگرباشان جنسی “آری” گفتند، قدردانی می کنیم. ما از همه کسانی که از کمپین ما در این جزایر پشتیبانی کرده اند، کسانی که با پیگیری، لابی و جمع آوری کمک های مالی به پیروزی امروز ما، هنگامی که می توانیم در نهایت بگوییم عشق برنده شد، کمک کرده اند، سپاسگزاریم”.

“گام به سوی برابری کامل دگرباشان جنسی”:
لایحه اولیه دولتی قرار بود مهلت توافقنامه جدید به اشتراک گذاری قدرت در منطقه را که از ژانویه 2017 در تشکیل دولت نا موفق مانده بود، تمدید کند.

کنور مک گین، نماینده حزب کارگر

با این حال، نمایندگان مجلس در تاریخ 9 ژوئیه با 383 در مقابل 73 رای به اصلاحیه ای ارائه شده از کنور مک گین متولد ایرلند شمالی رای موافق دادند.

مک گین، که جایزه سیاستمدارسال 2018 PinkNews را برای کار به روی این موضوع را دریافت کرده است، روز دوشنبه گفت: “این رای گیری تاریخی بدین معنی است که ظرف فقط چند ماه، دگرباشان جنسی قادر خواهند بود در بلفاست، همانند کاردیف، ادینبرا، لندن یا دوبلین، که اکنون قادر به ازدواج هستند، ازدواج کنند. این روز خوبی برای برابری، سیاست و، بیشتر از همه، عشق است.”

نیک هربرت، نماینده پارلمان APPG در مورد حقوق جهانی دگرباشان جنسی، گفت: “مردم ایرلند شمالی به سادگی ازحقوق مشابهی با سایر نقاط بریتانیا برخوردار نبوده اند. امروز ما یک گام دیگر به سوی برابری کامل برای همه دگرباشان جنسی در انگلستان را جشن می گیریم.”

لرد کشمن، یکی از موسسهای استون وال، گفت: “من به همه مبارزان خستگی ناپذیر که سالها صدایشان را به گوش جهان رساندند و همچنین همتایان و نمایندگان مجلسی که بطور پیوسته به نفع برابری حقوق دگرباشان جنسی در ایرلند شمالی رای دادند تا بتوانند از حقوق مشابه با سایر نقاط کشورانگلستان برخوردار شوند، افتخار میکنم.”

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2019/07/23/northern-ireland-equal-marriage-plan-gets-final-approval-from-parliament/

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥48

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر