Featured Video Play Icon

پرده برداری تیلور سوئیفت از دلیل حمایتش از حقوق دگرباشان جنسی

به اشتراک بگذار:

این خواننده می گوید مواجهه با تبعات عدم حمایتش از حقوق دگرباشان جنسی به نوعی او را “پریشان” کرد.

تیلور سوئیفت می گوید دلیل حمایت علنی اش از حقوق دگرباشان جنسی در ماه های اخیر، مشاهده عدم رعایت حقوق هر کسی که “مرد دگرجنسخواه سفیدپوست” نیست در جامعه امروز ایالات متحده است.

این خواننده که در گذشته به دلیل عدم صحبت در مورد مسائل سیاسی، به ویژه در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ایالات متحده مورد انتقاد قرار گرفته بود، در مصاحبه ایی نادر با مجله Vogue ، درباره تغییر اخیر موضعش سخن گفت.

وی در شماره ماه سپتامبر می گوید: “اساساً همه حقوق از كسانی كه مرد سفیدپوست و دگرجنسخواه نباشند، سلب می شوند. من تا همین اواخر اینکه می توانم از جامعه ای که جزئی از آن نیستم، حمایت کنم را درک نمیکردم.”

جدیدترین موزیک ویدیوی سوئیفت با نام شما باید آرام باشید، که برخی از مشهورترین دگرباشان جنسی آمریکا در آن نقش آفرینی میکنند، با دعوت صریح از طرفداران برای حمایت از قانون برابری و امضاء طومار حمایتی که خواستار پایان دادن به تبعیض علیه دگرباشان جنسی در محل کار، حق دسترسی به مسکن، مدارس و سایر اماکن عمومی میشود، به پایان میرسد.

این نما آهنگ، با پستی در رسانه های اجتماعی در اواسط سال 2018 میلادی، که مارشا بلکبرن، سناتور جمهوریخواه ایالت تنسی، را به خاطر سابقه وی در مورد حقوق همجنسگرایان ، که با تذکر رئیس جمهور دانالد ترامپ مواجه شد، همراه بود.

انتشار این موزیک ویدیو و تبدیل شدن سوئیفت به یک متحد برجسته دگرباشان جنسی، همزمان با تحسین و انتقاد از او با متهم کردن سوئیفت به “تلاش برای جلب مخاطبان دگرباش جنسی” و “ارائه حمایتی که بیش از کمک موجب صدمه میشود” مواجه شده است.

وی در مصاحبه اش با Vogue، به گفتگویش با تودریک هال، دوست و خواننده ایی که سوئیفت را با تبعات عدم حمایتش از جامعه دگرباشان جنسی روبرو کرد، اشاره کرد. او گفت: “یک یا دو سال پیش، در حالیکه من و تودریک در ماشین بودیم، او از من پرسید: اگر پسرت همجنسگرا بود ، چه کار می کردی؟ این واقعیت که او مجبور بود برای دانستن موضع ام از من سؤال کند … من را شوکه کرد و متوجه کرد که موضعم را به اندازه کافی یا با صدای بلند روشن نکرده ام.”

وی ادامه داد: “اگر موضع من برای او روشن نباشد، نمی توانم تصور کنم که طرفدارانم در جامعه دگرباشان جنسی چه فکری می کنند. درک اینکه در این مورد کاملاً صریح نبودم، فاجعه آمیز بود.”

سوئیفت همچنین در مورد تاثیر نزاع عمومی با کیم کارداشیان وست در سال 2016 به روی سلامتی اش صحبت کرد. او گفت: “شرمساری گسترده در برابر مردم، در برابر میلیونها نفری که مستقیم یا غیر مستقیم شما را طرد میکنند، تجربه ایی بسیار منزوی کننده است. گمان نمیکنم افراد زیادی وجود داشته باشند که بتوانند درک کنند که مورد تنفر واقع شدن صریح توسط میلیون ها نفر یعنی چه… وقتی کسی را طرد میکنید، یک برنامه تلویزیونی طرد نشده است. این یک انسان است که شما طرد میکنید. شما پیام های گسترده ای را برای این شخص ارسال می کنید و از او میخواهید که خاموش یا ناپدید شود، یا خودش را بکشد. “

وی ادامه می دهد که ساخت موسیقی تنها راهی بود که در آن زمان برای سلامت روانش میتوانست به آن پناه ببرد.

معشوقه، آخرین آلبوم این خواننده قرار است در روز 23 آگوست منتشر شود. او در مصاحبه اش با Vogue دو آهنگ این آلبوم – با عنوان Lover، و The Man، را “آزمایش فکری” از این تجربه که اگر به جای زن، مرد به دنیا بود، زندگی اش چه شکلی به خود میگرفت، توصیف می کند.

منبع:

https://www.theguardian.com/music/2019/aug/09/taylor-swift-reveals-why-she-took-a-stand-for-lgbtq-rights

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥380

درباره نویسنده مطلب

امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

Technologist & Human Rights Activist تکنولوژیست و فعال حقوق بشر