پارلمان پرتغال قانون جدیدی را برای تغییر جنسیت قانونی تصویب می کند.

به اشتراک بگذار:

پارلمان پرتغال اخیرا قانون جدیدی را تصویب کرد که به موجب آن، شهروندان میتوانند به طور قانونی جنسیت خود را تغییر دهند.

طبق قانون، افرادی که بیش از شانزده سال سن 16 سال دارند، می توانند بدون نیاز به گزارش پزشکی قانونی جنسیت و اسم خود را در اسناد مختلف تغییر دهند.

مجلس قانونگذاری با تعداد 230 نماینده، با 109 رای، به این قانون آری گفت.

پیش از این، این قانون تنها شامل افراد بالای 18 سال می شد. همچنین عمل تغییر جنسیت و تغییر نام، به تاییدیه پزشکی  پزشکی نیاز داشت. مخالفان این قانون، دلیل عدم حمایتشان از این لایحه را، دو دلیل زیر عنوان کردند:

Vânia Dias da Silva از حزب راست CDS-PP گفت: “ما با این قانون مخالف هستیم.” “[کسانی که 16 ساله هستند نمی توانند ازدواج کنند، نوشیدنی الکلی بنوشند یا رانندگی کنند، بنابراین نباید بتوانند چنین تصمیماتی با عواقبی قطعی و جدی بگیرند”.

افراد بین سنین 16 تا 18 سالگی، همچنان و حتی بر اساس قانون جدید، برای تغییر جنسیت خود، نیاز به تایید والدین یا حامی  قانونی شان دارند.

احترام مردم به مردم:

بسیاری از فعالان حقوق دگرباشان جنسی، قانون جدید را تحسین می کنند.

پرتغال برای اولین بار در سال 2011 هویت تراجنسی ها را به عنوان جنسیتی رسمی به تصویب رساند. طبق ادعای وزارت دادگستری، 485 نفر پس از تصویب این قانون،نام و جنسیت خود را تغییر داده اند.

ایزابل مویرا، نماینده مجلس حزب سوسیالیست، امروز را “روزی تاریخی” که به هر فرد تراجنسی و خانواده اش احترام می گذارد، نامید.

قانون جدید، از قوانین پیشرو قبلی که توسط مجلس کشور صادر شده است، پیروی می کند.

در سال 2010، مجلس ازدواج هم جنسگرایان را قانونی کرد. سپس، در سال 2016، آنها همچنین فرزندپذیری زوج های همجنسگرا و امکان بارداری قانونی را تصویب کردند. آنها اخیرا تصمیم گرفتند جراحی را در نوزادان intersex ممنوع کنند.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/portugal-parliament-legally-change-gender/#gs.IE1Wkdk

ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥5
امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

تکنولوژیست و فعال حقوق بشر