اولین ازدواج رنگین کمانی اتریش در مسیر قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان

به اشتراک بگذار:

در روز جمعه (12 اکتبر)، دو زن خوشبخت به عنوان اولین زوج همجنسگرایی که در اتریش ازدواج میکنند، در یک مراسم خصوصی ازدواج کردند. این موضوع حدود 10 ماه از زمان حکم دادگاه قانون اساسی اتریش مینی بر قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان اتفاق می افتد.

طبق گزارش ABC News، دولت شهر وین برگزاری این جشن عروسی در محضری در در پایتخت اتریش را تایید کرد. به گزارش رسانه های محلی، این زنان یکی از پنج زوجی بودند که در ماه دسامبر 2017 دادخواستی را برای قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان به دادگاه عالی کشور ارائه کردند.

ازدواج همجنسگرایان از 1 ژانویه 2019 برای همه قانونی خواهد شد. اما به دلیل تلاش های این پنج زوج در به سرانجام رسیدن این دادخواست، تمام این پنج زوج می توانند زودتر ازدواج کنند.

چالش قانون اساسی:
اتريش به عنوان کشوری اكثرآ كاتوليك،از سال 2010 تاكنون اتحادهای مدني زوجهاي همجنسگرا را به رسمیت میشناسد. با این حال، در ماه دسامبر سال گذشته، دادگاه قانون اساسی منع زوج های همجنسگرا از ازدواج را تبعیض آمیز دانست.

دادگاه گفت: «حفظ تمایز بین ازدواج و مشارکت مدنی، امروزه بدون اعمال تبعیض بر زوج های همجنسگرا، نمی تواند حفظ شود. این جداسازی در قانون ازدواج و اتحاد مدنی، بر این اساس که افراد با گرایش جنسی همجنسگرایانه، با افراد با گرایش های مختلف جنسی همسان نیستند، بنا شده اند.”

در اوائل هفته دولت ائتلافی راستگرا اعلام کرد که از مخالفت با ازدواج همجنسگرایان دست خواهد کشید و حکم دادگاه را خواهد پذیرفت.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/austria-sees-in-its-first-same-sex-marriage-in-lead-up-to-full-legalization/#gs.fot3N3I

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید! 🔥49
امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

تکنولوژیست و فعال حقوق بشر