فعال حقوق دگرباشان جنسی مصری تایوان را “جزیره امید” حقوق دگرباشان جنسی میداند.

به اشتراک بگذار:

عمر شريف جورج، فعال جنبش دگرباشان جنسی مصری از تایوان به عنوان “جزیره امید” حقوق دگرباشان جنسی یاد کرده است. او که در روز شنبه (10 نوامبر)، در رویداد سالانه انجمن حقوق بشر اسلو (OFF) در تایپه سخن میگفت، تایوان را در مسیر قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان دانست.

شریف به شرکت کنندگان در این کنفرانس گفت: “تحمل اجتناب ناپذیر است، من به شما و به تایوان نگاه می کنم. در حال حاضر من در جزیره ای از امید ایستاده ام. تایوان اکنون فرصت اثبات اینکه عشق همیشه بر نفرت پیروز میشود را دارد.”

شریف به مخاطبان تأکید کرد که قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان برای کشور مفید خواهد بود. وی گفت: “برابری در ازدواج تنها موجب تقویت کشورها میشود، ازدواج خانواده را تقویت می کند و تایوان را به سمت قوی تر شدن میبرد.”

شریف، که نوه عمر شریف ستاره سینما است، همچنین از تجربیات خود به عنوان یک مرد همجنسگرای مصری سخن گفته است. به گزارش تایوان نیوز، وی گفت که پس از آشکارسازی در سال 2012، به دلیل دریافت تهدید به مرگ، به موطن اش بازنگشته است.

او گفت: “داستان زندگی من، نمونه ایی از چندین میلیون روایت است، اما کوچک نیست. یک پیروزی و یک قدم به جلو، تایوان مقصد بعدی ما برای پیروزی است.”

مبارزه برای ازدواج همجنسگرایان در تایوان:
شریف یکی از سخنرانان رویداد سالانه انجمن حقوق بشر اسلو (OFF) در تایپه بود. هدف این انجمن بین المللی که از سال 2009 آغاز به کار کرده است، افزایش آگاهی در مورد کشورهای سرکوبگر در سراسر جهان است.

از جمله سخنرانان رویداد سال جاری این انجمن، میتوان به ولادیمیر کارا مورزا، فعال دموکراتیک روسیه که از دیکتاتوری ولادیمیر پوتین انتقاد کرد، و مگها راجاگوپالان، خبرنگار آمریکایی Buzzfeed News، که درباره نظارت و دستگیری گسترده بومیان و سایر اقلیت های مسلمان در شمال غربی چین سخن گفته بود، نام برد.

ستایش تایوان توسط شریف در حالی صورت گرفت که بحث های زیادی در رابطه با ازدواج همجنسگرایان در این کشور که در حال آماده شدن برای برگزاری یک همه پرسی در مورد قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان است، بالا گرفته است. تصمیم به برگزاری این همه پرسی، پیرو تصمیم سال گذشته دادگاه قانون اساسی تایوان که محدود کردن تعریف ازدواج به عنوان اتحادی بین یک مرد و یک زن را خلاف قانون اساسی دانست، گرفته شده است.

تایوان یکی از دگرباش پذیرترین کشور های در آسیا محسوب می شود. در اواخر ماه اکتبر، پایتخت این کشور، میزبان بزرگترین جشنواره غرور آسیا در تایپه بود. بیش از 117،000 نفر در رویداد امسال رژه غرور تایپه شرکت کردند.

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/taiwan-in-an-island-of-hope-for-lgbti-rights-says-egyptian-activist/#gs.Q5MODLA

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]

ازفعالیت های ما حمایت کنید! 🔥3
امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

تکنولوژیست و فعال حقوق بشر