ایده مشوق قانون همجنسگراستیز اندونزی: “همجنسگرایی یک بیماری است.”

یک منطقه در اندونزی در حال تدوین قانونی همجنسگراستیز مبتنی بر ایده بیماری انگاری همجنسگرایی است.

بر اساس گزارش جاکارتا، سوپایح هادی، رقیب کوتاوارینگین، ضمن استقبال از قانون پیشنهادی همجنسگراستیز، گفت: “من از شورا برای تدوین این قانون تشکر تشکر می کنم. من امیدوارم که این طرح، برای جلوگیری از فعالیت های فراگیر دگرباشان جنسی، بتواند در اسرع وقت تحقق یابد.”

او که در حال حاضر مشغول دومین دوره خدمت پنج ساله اش در شواری محلی با جمعیتی بیش از 400،000 است، دلیل استقبالش از تدوین این قانون جدید را نگرانی هایش پیرامون بیماری مسری همجنسگرایی به عنوان رفتاری خلاف هنجارهای مذهبی ذکر کرده است.

مناطق دیگر کشور نیز در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ماه آوریل سال آینده، سرکوب دگرباشان جنسی را در اولویت قرار داده اند.

پایاکومبوه، دومین شهر بزرگ در غرب سوماترا نیز در حال تدوین اصلاحاتی از قانونی است که پس از تصویب نهایی، موجب ممنوعیت رفتارهای همجنسخواهانه تحت برچسب “رفتار انحرافی” را ممنوع میکند، است.

سخنگوی شورای قانونگذاری شهر یندری بودرا گفت: “قصد دولت پایاکومبوه برای تطبیق مقررات برای شمول جامعه همجنسگرایان در بازنگری برنامه ریزی شده در پرونده سال 2016 در مورد بیماری های اجتماعی اقدامی لازم و ضروری است.”

آیا همجنسگرایی در اندونزی قانونی است؟
همجنسگرایی در اندونزی، جز در استان آچه، جایی که تحت قانون شریعت عمل می کند و در سال گذشته، دو مرد را به 83 بار تازیانه به عنوان مجازات برای برقراری رابطه جنسی همجنسخواهانه محکوم کرد، قانونی است.

با این وجود، تلاش های متعددی برای غیر قانونی کردن رابطه جنسی همجنسخواهانه در سطح کشور انجام شده است. در واکنش به این تلاش ها، دادگاه عالی اندونزی تصویب ممنوعیت همجنسگرایی در این کشور در طی سال گذشته و اجرایی شدن جرم انگاری رابطه همجنسخوانه به عنوان جرمی با مجازات تا 5 سال زندان در ماه فوریه، را به تعویق انداخت.

با این وجود و در نبود قانونی مجزا و مخشص برای جرم انگاری همجنسگرایی در اندونزی، دگرباشان جنسی این کشور، تحت قانون پورنوگرافی این کشور دستگیر شده اند.

هفته گذشته، 10 زن در پاندانگ در غرب سوماترا، با سوء ظن “رفتار انحرافی همجنسخواهانه” دستگیر شدند. رئیس پلیس پل یادریسون گفت این گمانه زنی بر اساس یک عکس در یکی از حساب های کاربری فیسبوک یکی از این دو زن، او را ذر حال “بوسیدن و خندیدن” با یک زن (درست به همان شکلی که مردان و زنان همدیگر را میبوسند) انجام شده است.

در ماه ژانویه پلیس اندونزی 12 زن تراجنسی را به جرم تلاش برای تبدیل شدن به مردان در آچه دستگیر کرد. نیروهای امنیتی همچنین، طی پروژه ایی به نام “operasi penyakit masyarakat” که معادل پروژه “عملیات بیماری های اجتماعی” است، به باشگاه های متعددی حمله کرده است. سال گذشته 141 مرد در جاکارتا، پایتخت اندونزی، برای شرکت در مهمانی که برای تسهیل برقراری رابطه جنسی بین مردان همجنسگرا برگزار شده بود، دستگیر شدند.

تحقیقات منتشر شده در ماه ژوئیه نشان داد که سرکوب مداوم دگرباشان جنسی در اندونزی موجب افزایش 500 درصدی تعداد افراد مبتلا به HIV در کشور شده است.

در این گزارش که توسط سازمان دیده بان حقوق بشر، منتشر شده است، آمده است: “نگرانی های اخلاقی پیرامون دگرباشان جنسی و حملات غیرقانونی پلیس به این جامعه، موجب دشواری کمک رسانی به افرادی که در معرض ریسک بالای بیماری های مقاربتی هستند، شده است.”

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2018/11/12/indonesia-anti-gay-law-homosexuality-disease/

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

Open in Spotify

امتیازدهی:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.