به رسمیت شناخته شدن مسافران با جنسیت غیر دوگانه توسط خطوط هواپیمایی ایتالیا

خطوط هواپیمایی ایر ایتالیا امکان انتخاب گزینه جنسیت سوم یا غیر دوگانه را برای مسافران به هنگام رزرو .بلیط، فراهم کرده است

این شرکت هواپیمایی که در سال 2018 تاسیس شده است، در این اقدام از خطوط هوایی آمریکایی، استرالیایی و و بریتیش ایرویز، پیروی کرده است.

معرفی جنسیت و عنوان برای افراد با جنسیت غیر دوگانه:
از روز هفتم ماه ژوئن، مسافران به هنگام خرید بلیط از خطوط هواپیمایی ایر ایتالیا، قادر به انتخاب گزینه های زن، مرد و دیکر بر اساس جنسیت منعکس شده در گذرنامه خود خواهند بود.

علی رغم رتبه بندی ایر ایتالیا به عنوان دومین شرکت هواپیمایی این کشور پس از آلیتالیا، این شرکت اولین از این نوع در سرزمین اصلی اروپا است که چنین استاندارهای پیشرویی را در خدمات مسافری خود ارائه میدهد.، این شرکت هواپیمایی علاوه بر فراهم کردن امکان انتخاب گزینه سوم برای جنسیت های غیر دوگانه، برای افراد با این جنسیت عنوان ام ایکس را در نظر گرفته است. این خدمات جدید، نتیجه مشاوره این شرکت با گروه های دفاع از حقوق دگرباشان جنسی است که اکنون و هم چنان در رابطه با مسائل دیگری با این شکرت در حال مشاوره هستند.

جهان را به صورتی متفاوت تصور کنید
رزن دیمیتروف، مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایر ایتالیا، گفت: “ایر ایتالیا مصمم است که شمول را در راس کار این صنعت قرار دهد و ما بسیار به اینکه اولین شرکت هواپیمایی اروپایی هستیم که این گزینه های رزرو فراگیر برای مشتریان را ارائه میکند افتخار میکنیم. “

شعار نام تجاری ایر ایتالیا این است: “جهان را به شکل دیگری تصور کنید”. در دل این شعار،هر گونه تجلی از آزادی، شمول، پذیرش تنوع و تلاش برای پیشرفت وجود دارد. “

اوعلاوه بر این، افزود: “معرفی گزینه های جنسیت غیر باینری در وب سایت ما، نشان دهنده پای بندی ما به این ارزش های مهم است.”

دبیر کل این شرکت هواپیمایی، آرجیکای گابریل پیتززونی گفت: “ما به همکاری با ایر ایتالیا، اولین خط هواپیمایی در ایتالیا برای شمول پذیر نمودن این شرکت و هواپیماهایش افتخار میکنیم.”

“تصمیم یک شرکت هواپیمایی درجه یک مانند ایر ایتالیا برای سرمایه گذاری منابع و زمان برای تمرکز بر روی هم افزایی، نمونه مثبتی است که امیدواریم دیگران آن را دنبال کنند.”

پیازوانی همچنین گفت: “پیشرفت مدنی یک کشور نه تنها به قوانین آن بستگی دارد، بلکه به شیوه هایی که در آن ، بخش خصوصی، طرح هایی را علیه تبعیض بر اساس چندگونگی ارائه میدهد وابسته هستند.”

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/air-italy-non-binary-gender-option/#gs.i2ezvb

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

Open in Spotify

امتیازدهی: