پارلمان یونان به مناسبت جشن غرور آتن رنگین کمانی شد.

شب گذشته پارلمان یونان در پاسخ به دادخواهی برگزارکنندگان جشن غرور آتن برای مرگ فعال حقوق دگرباشان جنسی، زک کوستوپولوس، رنگین کمانی شد.

زک که همچنین با نام زاکی آه شناخته میشد، 33 ساله، ملکه مبدل پوش محبوب و فعال در زمینه اچ آی وی و حقوق دگرباشان جنسی بود که در اثر حمله قلبی به دلیل آسیب های جسمی ناشی از ضرب و شتم شدید جان خود را از دست داد.

پانزدهمین جشن غرور آتن امسال مرگ این فعال را در میدان سینتاگما، درست در زیر پارلمان یونان، گرامی داشت.

رژه غرور امسال آتن که به صورت زنده توسط Gay Star News پخش شد، با حضور صد هزار نفر در مقایسه با هشتاد هزار نفر شرکت کننده سال گذشته، بیشترین جمعیت را نسبت به سالهای گذشته به خود دید. 

این جشن با آتش بازی به هنگام شب و رنگین کمانی شدن پارلمان یونان ادامه یافت.

 

Live at Athens Pride: #TheStreetTellsOurStory

On its 15th anniversary, the pride is remembering Zak Kostopoulos the activist killed in the Greek capital in 2018

Slået op af Gay Star News i Lørdag den 8. juni 2019

 

دادخواهی جشن غرور آتن برای اجرای عدالت برای زک کستپولوس:
جشن غرور امسال آتن، سرشار از احساس دادخواهی و یادبود کستپولوس بود. 

نلی پاپاچلا، معاون شهردار آتن، در مورد این حمله مرگبار به خبرگزاری گی استار گفت: “رخ دادن چنین حمله مرگباری در مرکز شهر آتن آنهم در وسط روز یک افتضاح است.” در حالی که جورج برولیاس شهردار آتن مجددا تصریح کرد: “همه سزاوار حقوق برابر هستند، چیزی که ما باید برای همه تضمین کنیم.”

اما دوستان و خانواده کستپولوس هنوز در تلاش برای پیدا کردن اطلاعات بیشتری در مورد مرگ اوهستند. برادر و شریک عشقی او پیش ازشروع رژه غرور آتن در دادخواهی برای مرگ این فعال حقوق دگرباشان جنسی،  سخنانی را ایراد کردند.

کمپین دادگستری برای زک / زاکی گفت: “ما تا مجازات قاتلان زک مبارزه خواهیم کرد.”

زک توسط دو مرد که او را متهم به تلاش به سرقت جواهرات کرده بودند، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و جان باخت. این در حالی است که این دو مرد، متعاقبآ در نبود دلائل کافی و به اتهام قتل زک دستگیر شدند.

اما پس از ظهور ویدیوئی از چهار مأمور پلیس در حال ضرب و جرح کستپوولوس خون آلود و به سختی هشیار، از ابعاد جدیدی از مشارکت پلیس در قتل وی پرده برداشته شد.

از زمان مرگ وی، رسانه ها و پلیس با معرفی او به عنوان دزد مسلح به چاقو، تلاش به هدایت جامعه به اجرای عدالت تحت این مفروضات کرده اند. چهار پلیس مسئول ضرب و شتم این فعال حقوق دگرباشان جنسی، در مورد مرگ وی به دادگاه پاسخ خواهند داد.


بزرگترین رویداد غرور آتن در برابر مجلس یونان:
گیانیس پاپاگیانوپولیس، از برگزارکنندگان جشن غرور دگرباشان امسال آتن به GSN می گوید:”جشن غرور سال جاری از اهمیت بسیار قابل توجهی برخوردار بود”.

اگر چه این بار دومی است که پرچم غرور بر فراز پارلمان یونان در میدان سنتاگما به احتزاز در می آید، اما این اتفاق درست در زمانی است که دراوج افزایش جنایات ناشی از نفرت در یونان هستیم.

پاپاگیانوپولیس می گوید: “احتزاز پرچم غرور بر فراز پارلمان یونان، صراحتآ از لزوم مشاهده پذیری دگرباشان جنسی در جامعه یونان حمایت میکند. در سال جاری با داشتن بزرگترین حمایت سیاسی، بیش از صد هزار نفر برای پیوستن به تاریخ دگرباشان جنسی و تقاضای عدالت برای زک به ما پیوستند.”

نخست وزیر الکسیس سپیپراس این روز را با ارسال یک پیام حمایت در Instagram یادآوری کرد:

“هر کس حق دارد بدون هیچ گونه تبعیض به خصوص بر اساس نژاد، رنگ پوست، جنس، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا اعتقادات دیگر، از تمامی حقوق و آزادی ها استفاده کند. “

پانزدهمین جشن افتخار آتن، امسال با موضوع “خیابان ها راوی داستان ما هستند” برگزار شد و از مردم دعوت کرد تا برای درخواست احترام و مشاهده پذیری دگرباشان جنسی، پنجاه سال پس از آغاز جنبش استون وال به خیابان ها بیایند.


منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/athens-pride-greek-parliament-rainbow/#gs.i7mkz1

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

Open in Spotify



امتیازدهی: