اولین رژه غرور دگرباشان در برمودا

جزیره برمودا اولین رژه غرور دگرباشان خود را در تابستان امسال برگزار می کند.

دگرباشان جنسی و حامیان ازدواج همجنسگرایان بر این باورند که رژه غرور دگرباشان برمودا به شمول همجنسگرایان به عنوان بخشی از جامعه این جزیره کمک می کند.

سخنگوی موسسه OutBermuda، حامی اصلی این رژه، گفت: “OutBermuda مفتخر است که از رژه غرور برمودا حمایت میکند. رژه غرور برمودا به عنوان روشی برای صحه گذاشتن به حضور دگرباشان جنسی به عنوان بخشی از جامعه محلی، بسیار با ارزش است.این رژه همچنین روزنه امید دگرباشان جنسی جوانان و همه کسانی است که خود را تنها میدانند.”

بر اساس گزارش روزنامه The Royal Gazette، این رژه در تاریخ 31 ماه اوت برگزار می شود.

وینستون گودوین-دروژ، کسی که پیشتر ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان در برمودا را به همراه همسرش به چالش کشیده است، گفت: “رژه غرور برمودا گامی بزرگ در جهت درست است.”

این روزنامه به نقل از او گفت: “در برمودا، تمایل زیادی به انکار و نادیده گرفتن مسائل چالش بر انگیز وجود دارد. استدلال مردم این است که چرا به رژه غرور دگرباشان جنسی نیاز است، زمانی که رژه غرور دگرجنسخواهان موضوعیتی ندارد. و واقعا می گویم، باید از اینکه به رژه غرور دگرجنسخواهان نیازی نیست، خشنود باشید. رژه غرور و افتخار از Stonewall و مبارزه جامعه دگرباشان جنسی برای به عقب راندن سرکوب و مقاومت آغاز شد. امروز رژه افتخار به جشن جنبش استون وال، چیزی که ما را به جایی که هستیم رسانده است، شده است. ما هنوز برای برابری در برمودا مبارزه می کنیم. “

روزنامه Gazette گفت، لیز کریستوفر، دیوید نورت کوت و چن فلوی، فعالان حقوق برابر، برگزارکنندگان این رژه غرور هستند.

مارک اندرسون، متخصص همجنسگرای امور سرگرمی اهل برمودا گفت که اواز خبر برگزاری رژه غرور در برمودا بسیار هیجان زده است.

او گفت: “من فکر می کنم که اکنون زمان مناسبی برای برگزاری رژه غرور در برموداست. در حال حاضر، این مساله برمودا را در حمایت از حقوق دگرباشان جنسی در کنار بقیه دنیا قرار میده و بر اینکه برمودا در برگزاری چنین جشن هایی در کنار دیگر کشورهای دنیاست، تاکید میکند. من شاهد این باشم که هر تبعه برمودا که در خارج از کشور زندگی می کند برای حمایت از این رژه به خانه بر میگردد و با اطمینان خاطر، دلیل سفرش را در اوراق مربوط به اداره مهاجرت، شرکت در رژه غرور اعلام میکند. 

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/bermuda-to-hold-first-gay-pride-march/#gs.ip8i9z

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

Open in Spotifyامتیازدهی: