قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در اکوادور

به اشتراک بگذار:

روز چهارشنبه (12 ژوئن)، بالاترین دادگاه اکوادور، در پاسخ به دادخواست دو زوج همجنسگرا، ازدواج همجنسگرایان را قانونی کرد.

دادگاه قانون اساسی در کیتو، پایتخت اکوادور، با چهار رای موافق از مجموع پنج، ازدواج همجنسگرایان در مورد دو مرد را قانونی اعلام کرد. این حکم ازدواج همجنسگرایان در سراسر کشور را قانونی میکند.

اکوادور جمعیتی حدود 16 میلیون نفر دارد.

هاویور و افرین، یکی از دو زوجی هستند که در دادگاه پیروز شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، افرین پس از اعلام رای دادگاه به خبرنگاران گفت: “من می خواهم به هاویر، که .در [شهرستان] است، سلام کنم. عسل، من عاشقت هستم

او از دیگر دگرباشان جنسی این کشور خواست تا ایجاد امکان قانونی ازدواج و برابری را جشن بگیرند.

چهار قاضی که علیه ازدواج همجنسگرایان رای دادند، بر این باورند که تغییر قانون اساسی اکوادور باید توسط دولت تصویب وهماهنگ شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از گاستوو مدینه، رئیس سابق دادگاه عالی، با این حال، رای دادگاه قانون اساسی “قانونی و اجباری است”. این به این معنی است که مقامات رسمی مسئول ثبت ازدواج باید ازدواج های همجنسگرایان را انجام ثبت کنند.

وکیل کریستین پائولا، مشاور حقوقی زوج های همجنسگرایی که دادخواست قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان را به دادگاه عالی تسلیم کردند، به خبرگزاری فرانسه گفت: “این به این معنی است که اکوادور به سمت برابری پیش میرود. امروز برابری بیشتری از دیروز در جامه جاری است، امروز حقوق بشر، این اصل که همه افراد باید بدون تبعیض از حقوق اولیه برخوردار باشند، به رسمیت شناخته میشود. “

ممنوعیت فرزندپذیری همجحنسگرایان در اکوادور:

اکوادور از سال 2008 به زوج های همجنسگرا اجازه ورود به اتحادیه های مدنی را داده است، اما زوج های همجنسگرا نمی توانند فرزند بپذیرند.

این کشور آمریکای جنوبی گرایش جنسی را به عنوان یک ویژگی محافظت شده از سال 1998 به رسمیت شناخته و براین اساس، تبعیض بر اساس گرایش جنسی را غیر قانونی اعلام کرده است. اکوادور همچنین از سال 2014 تبدیل درمان را ممنوع اعلام کرده است.

تصمیم برای قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان به دنبال کشورهای دیگر در آمریکای جنوبی، از جمله آرژانتین، برزیل و کلمبیا گرفته شده است.

آرژانتین در سال 2010 ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت شناخت. این مساله اولین بار در آمریکای لاتین، در برزیل و در سال 2013 و سپس در کلمبیا در سال 2016 به رسمیت شناخته شد.

منبع:

https://www.pinknews.co.uk/2019/06/13/ecuador-legalises-same-sex-marriage/

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/user/1121544742/playlist/4JnNyUCoadN0GKdQ8OMTf7?si=2Hgk3EFBRsKDo2QeHMB4bQ”/]ازفعالیت های ما حمایت کنید!
🔥15
امتیازدهی:
به اشتراک بگذار:

Nadia Zabehi

تکنولوژیست و فعال حقوق بشر