Featured Video Play Icon

انتقاد اسکات موریسون از سیاست شمول تراجنسی ها در کریکت

نخست وزیر استرالیا، تصویب “سیاست ها” و”دستورالعمل های جدید” جامعه کریکت، برای ایجاد امکان رقابت بازیکنان بر اساس جنسیت تطبیقی یا هویت جنسیتی را گیج کننده خواند.

اسکات موریسون با انتقاد از تصمیم جامعه کریکت استرالیا برای اتخاذ سیاستی که هدف آن ایجاد امکان رقابت بازیکنان تراجنسی و با جنسیت متنوع در بالاترین سطح و در کنار دیگر بازیکنان است، این دستورالعمل ها را “دارای عدم حساسیت لازم” و “گیج کننده” دانست.

هیئت مدیره ملی ورزش کریکت استرالیا با انتشار سیاست و دستورالعملی در سطح عالی، به بازیکنان اجازه داده است تا براساس هویت جنسیتی و نه جنسیتی که با آنها بدنیا آمده اند، شانه به شانه با دیگر بازیکنان به رقابت بپردازند.

اما نخست وزیر گفته است که وی معتقد است كه این ورزش محلی باید توسط باشگاه های جامعه راهبری شود. وی روز جمعه به رادیو دو گیگابایتی گفت: “من فکر می کنم این سیاست از حساسیت لازم برخوردار نیست- و این تنها توصیفی میانه رو از این سیاست است.”

وی گفت: “روش های بسیار عملی تری در مقایسه با این روش های اجباری و سنگین، برای حل و فصل چنین مسائلی وجود دارد، و من مطمئن هستم که این مسائل کاملاً با دقت و به طور عملی در سطح باشگاهی قبلاً مدیریت شده اند. بنابراین احساس نیاز به استفاده از چکش (اجبار) در این باره من را گیج می کند. با این حال بر این باورم که این مساله باید در آرامش درست بررسی شود.”

اظهارات وی در حالی منتشر شد که مقاله ایی در شماره روز جمعه یکی از روزنامه استرالیا با عنوان: “اکنون مادران و پدرانی که به باشگاه های حومه ای وعمومی میروند، میتوانند به دلیل عدم پیروی از این سیاست، تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند”، از تصویب این سیاست در کریکت کشوری خبر داد.

با این حال، این سیاست با استقبال الکس بلک ول کاپیتان سابق بانوان استرالیا، مواجه شد. او به ABC گفت که تیم در مورد تغییرات جدید آموزش دیده است و ابراز امیدواری کرد که این سیاست، بازیکنان تراجنسی بیشتری را در همه سطوح به این ورزش جذب کند.

بلک ول گفت: “من در تیم های دسته اول، حرفه ورزشی ام را بنا کردم و فکر نمی کنم افراد با جنسیت متنوع و تراجنسی باید از این امر مستثناء شوند.”

روز پنجشنبه، کیوین رابرتز، مدیر اجرایی کریکت استرالیا، در سخنانش در مورد این سیاست گفت که از مشارکت بازیکنان تراجنسی و متنوع جنسیتی در کریکت باشگاه های دسته اول، با رعایت معیارهای خاصی حمایت میشود.

کسانی که به دنبال رقابت در گروه زنان نخبه هستند باید غلظت تستوسترون کمتر از 10 نانومول لیتر در سرم خونشان را به طور مداومو در طی 12 ماه گذشته یا بیشتر را به تایید پزشکی رسانده باشند.

رابرتز گفت: “تبعیض به هیچ وجه جایی در بازی ندارد.”

اریکا جیمز، بازیکن کریکت تراجنسی، به روزنامه نه گفت اگرچه استفاده از سطح تستوسترون به عنوان معیار دقیق نیست، اما با این وجود این سیاست “قدمی بزرگ به جلو” است.

رابرتز گفت سیاست استرالیا از نظر تشخیص جنسیت بسیار با معیارهای تعیین صلاحیت در شورای بین المللی کریکت مطابقت دارد.

وی همچنین گفت که دستورالعمل های مربوط به کریکت در باشگاه های در دسته بندی های پایین تر به باشگاه ها، بازیکنان، سرپرستان، مربیان و سایر داوطلبان کمک می کند تا “محیطی امن ، پذیرا و فراگیر، عاری از آزار و اذیت و تبعیض را برای بازیکنان با جنسیت متنوع فراهم کنند.”

منبع:

https://www.theguardian.com/sport/2019/aug/09/scott-morrison-criticises-cricket-australias-heavy-handed-transgender-player-policy

ما همه جا هستیم آزاد و برابر:

در حین خواندن مقاله، به آهنگ های رنگین کمانی گوش کنید.

شما میتوانید همچنین، آهنگ های مورد علاقه تان را به این لیست اضافه کنید:

Open in Spotify

امتیازدهی: